Що робити, якщо дитина не хоче виконувати домашні завдання

Дата: 25.01.2024 10:28

📌📌Що робити, якщо дитина не хоче виконувати домашні завдання

Домашні завдання здебільшого - сама неприємна частина уроку, причому не тільки для учнів, але і для їх батьків.

«Не хочу», «Потім зроблю», сльози, сварки, і ось на годиннику 21.00 і батьки сідають виконувати завдання разом з дитиною.

‼️Декілька СЕКРЕТІВ, ЩОБ ДИТИНА РОБИЛА ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ БЕЗ НАГАДУВАНЬ

⚡️Планування - ключ до успіху.

Зробіть так, щоб дмтина візуально бачила час, який має бути присвячено навчанню: виконанню домашнього завдання, читанню навчальних предметів.

Наприклад:

напишіть це в розкладі дня на листі на холодильнику або зробіть дитині дитячий Google-календар в своєму телефоні.

⚡️ Робоче місце — налаштуй на навчання!

Не варто ставити там багато іграшок, картинок або тим більше гаджетів, які будуть відволікати дитину від занять.

Замість них повинні висіти розклад уроків, навчальні картинки і список, в якому буде відмічати дитина, які завдання вона уже виконала.

⚡️Зроби паузу!

Виконання домашки без перерв, «до перемоги», може перевтомити дитину.

Молодшим школярам важливо відпочивати 10 хвилин після 20 хвилин виконання завдання.

У середній школі співвідношення змінюється до 15 хвилин відпочинку після 30 хвилин зайнятості.

⚡️Концентрація уваги

Якщо у дитини проблеми з посидючістю і вона не може сконцентруватися на виконанні завдань, допоможіть їй розвинути цю якість.

Наприклад, можна використовувати з цією метою нейрогімнастику, що допоможе зняти напругу і направити увагу дитини на навчальний предмет.

⚡️Будьте поруч

Завжди підтримуйте свою дитину, хваліть її за успіхи в навчанні і самостійне виконання домашнього завдання, при цьому поступово скорочуйте час, в якому ви робите уроки разом з нею.