Профілактика насильства

Як я можу допомогти своїй дитині справитися із булінгом?

Співпрацюючи зі школою, щоб допомогти своїй дитині чи підлітку подолати проблему булінгу, ви показуєте власним прикладом і відкрито заявляєте, що булінг – це погано.         Незалежно від віку, ви можете допомогти, заохочуючи свою дитину говорити з вами про булінг і даючи такі поради:

09:40 13.03.2023

Алгоритм дій працівника закладу освіти в разі виявлення випадку насильства над дитиною

У випадках, коли ви маєте підозри жорстокого поводження з дитиною або є реальна загроза його вчинення (удома, з боку однолітків, інших працівників  закладу або інших осіб), ваші дії: Повідомити про це в усній чи письмовій формі адміністрацію  закладу освіти. Самостійно письмово повідомити про це службу у справах дітей, управління освіти. Самостійно повідомити про виявлений факт жорстокого поводження з дитиною в поліцію. У випадках, коли до вас звернулася дитина з усною скаргою щодо жорстокого поводження з нею, ваші дії: Оформити звернення дитини в письмовій формі та передати його до адміністрації освітнього закладу; Оформити звернення дитини в письмовій формі та передати його до територіального підрозділу служби у справах дітей; Оформити звернення дитини у письмовій формі та передати його до поліції.

08:14 10.03.2023

Домашнього насильста можна уникнути, якщо жертва не буде мовчати!

У випадках домашнього насильства потрібно звертатися: — до Національної поліції за номером 102 та повідомити про факт насильства; — на Урядовий контактний центр 15-47, де цілодобово надаються інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства та психологічної допомоги потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям; — до безкоштовного номеру системи безоплатної правової допомоги 0 800-213-103; — до національної «гарячої лінії» з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335 або 116-123 (короткий номер з мобільного).

08:07 10.03.2023

Нормативно-правові документи, які спрямовані на подолання насильства над людьми

Сьогодні дуже часто ми чуємо про те, що насильства в сім’ї не повинно бути. Проте також часто ми чуємо про випадки скоєння насильства чоловіка над жінкою, батьків над дітьми. Найприкріше те, що рамки сімейного насильства виходять за межі дому – і розширюють їх діти, які потерпають від насильства в сім’ї, скоюючи жорстокі вчинки по відношенню до своїх однолітків.

09:44 08.03.2023